Mehter Takımı Kiralama » Kiralık Mehter Takımı | Mehter Takımı Fiyatları | İstanbul Mehter

Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama


Sünnet düğünlerinde, açılış ya da düğünlerde sıklıkla karşılaşılan mehter takımı gösterileri milli bir gelenek olarak sürmektedir. Mehter takımı kiralama ise bu özel günlerde gösteri yapacak grubun belirli bir ücret karşılığında gösteri yapmasıdır. Bu gösteri hem milli gelenek göreneklerimizi yansıtan hem de içinde bulunulan organizasyonu daha anlamlı kılan bir aktivitedir. Öyle ki bu gösteri esnasında çalınan marşlar insanlarda bir gurur ve sevin duygusu yaşatmaktadır. Aynı zamanda organizasyonu ya da düğünün ruhuna da etki etmektedir. Yıllardır İstanbul’da mehteran gösterisi organize eden İstanbul Mehteran tüm ilçelere ve semtlere bu hizmeti taşımaktadır.

Mehter Takımı Hangi Organizasyonlarda Yer Alır?

Mehter takımları geçmişte Osmanlı askerlerini cesaretlendirmek, savaşa hazırlamak ve moral vermek ya da önemli bir günü kutlamak amacıyla performans sergilerdi. Günümüzde mehter takımları bu geleneği taşımaya devam etmektedir. Öyle ki oğlan çocuklarının en önemli günü olan sünnet düğününde mehteran eşliğinde marşlar okunması hem organizasyona katılanları büyülemekte hem de güne ayrı bir anlam kazandırmaktadır.


Mehteran takımları hemen her türlü organizasyon, düğün ve özel günde kendisine yer bulabilir. Sünnet dışında düğün ya da nişanlarda, dükkân, mağaza açılışlarında, milli bayramlarda, okul gösterileri ve şenliklerinde mehteran gösterileri yer alabilmektedir.

Mehteran kiralama hizmeti ise mehteran gösterini yapan grubun çalgı ve aksesuarları ile birlikte önceden belirlenen alanda performans sergilemesini kapsamaktadır. Mehteran takımı kiralama fiyatları mehteran grubunun kişi sayısına, gün ve saate göre farklılık gösterebilmektedir. 

Mehter Takımı Kiralamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bu geleneksel gösteriyi organizasyonlarda insanların huzurunda sergilemek için mehteran takımı kiralama firmasından hizmet almak gerekir. İstanbul Mehteran yıllardır olduğu gibi İstanbul il ve ilçelerinde mehter takımı gösterileri organizasyonu yapmaktadır. En uygun seçeneklerle en görkemli mehteran gösterilerine imza atan firma müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır. Bu anlamda hizmet alacak kişi kapsamlı bir şekilde bu gösteriden faydalanmaktadır.

Mehter Takımı Kiralama Seçenekleri

Mehter takımı kiralarken kaç katlı bir ekip olacağı organizasyonu yapacak kişiye bırakılmıştır. Mehter takımı 6 katlı olabileceği gibi 13 katlı da olabilir. Bu katlar enstrüman sayısını belirlemektedir. Eğer nispeten küçük bir eğlence olacak ise 6 katlı bir ekip yeterli olabilir ancak daha büyük ve görkemli bir kutlamada 13 kata kadar gruplardan faydalanmak mümkündür. Kiralanacak mehter grubu kostüm, aksesuar ve enstrümanlarla birlikte alana gelmekte ve gösterilerini gerçekleştirmektedir.


Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

Mehter takımı kiralamak İstanbul Mehteran’da oldukça kolaydır. Ne tür bir organizasyona hangi gün, günler ya da saat mehteran takımı gerekiyor ise bildirmek yeterli olacaktır. Mehteran fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstereceğinden irtibat sağlanarak fiyat bilgisi almak gerekmektedir. Günün her saati firmanın irtibat numaraları olan 0216-397-20-02 ve 0553 241 40 67 aranarak konu hakkında bilgi alınabilmektedir.


 

 

 

 

 


whatsapp İletişim