Mehter Takımı Kiralama » MEHTER TAKIMI | MEHTER TAKIMI KİRALAMA | KİRALIK MEHTER TAKIMI | MEHTERAN EKİBİ | İSTANBUL MEHTERAN | MEHTER TAKIMI FİYATLARI

Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Osmanlı’nın askeri bandosu vekurulma amacının manevi anlamı büyük olan mehter takımı, kendine has yürüyüşü,çalgı aletleri ve herkesin ağzından düşürmediği marşlarıyla nesilden nesleaktarılmaktadır. Mehter takımının tüm ihtişamı ve görkemini kostümleriyleyansıtan ekiplerimiz, geçmişten günümüze miras kalan marşlara, davul, zurna,zil, boru, kös, nakkari gibi enstrümanlarla yeniden hayat veriyor. Özel vekurumsal organizasyonlarda gösteri sunan ekibimiz, bu işe gönlünü vermişprofesyonellerden oluşmaktadır. Mehter takımı kiralama hizmetimizdenTürkiye’nin her yerinden organizasyon için yararlanabiliyorsunuz.

Mehter Takımı Gösterileri

Mehter takımı 3 adımda bir sağave sola dönerek özel bir yürüyüş ile alana gelmektedir. Bu yürüyüşün anlamıRahim Allah, Kerim Allah anlamına gelir ve izleyenleri selamlama biçimidir. Osmanlı’daolduğu gibi ocak, sancak ve zafer sembollerine yer veren mehteran takımı, mehterbaşıve mehteran bölüm komutanı eşliğinde gösteri gerçekleştirir. Besmele ve sağayak ile başlanan yürüyüşe boru zenler, çevgenler, zurna zenler, davul zenler,zil zenler ve nakkare zenler eşlik eder. Mehter takımı gösterileri,geçmişten günümüze kadar gelen marşlarla ve ezgilerle sürdürülür.

İstanbul Mehteran firmamız,mehter takımı gösterilerini coşkulu ve şanlı günleri yad ederek sunmaktadır. Ekibimizözel kostümleri (cübbe, şalvar ve kavuk gibi) ve kişi sayısına göre belirlenenmüzik enstrümanlarıyla izleyenlerin gönlünde yer edecek bir konser veriyor.

İstanbul Mehter Takımı Kiralama

İstanbul başta olmak üzereülkemizin her köşesine mehter takımı kiralama hizmeti veren firmamız, minimum10-12 kişilik mehter takımı ekibiyle özel günlerinizi coşkulu bir atmosferedönüştürüyor. İstanbul mehter takımı kiralama hizmetlerimiz iş yeriaçılı organizasyonu, gelin alma merasimi, düğün organizasyonu, sünnetorganizasyonu, Ramazan programları, mevlid, fuar açılışı ve festivaller gibietkinlikler için tercih edilebiliyor. İstanbul Mehteran firmamızdan profesyoneldestek almak istediğinizde randevu oluşturmanız yeterlidir. Ekibimizihtiyacınıza uygun sayıda mehteran takımı ve enstrümanlarıyla etkinlik saatindeeksiksiz olarak alanda yerini alacaktır. Uzun yıllardır verdiğimiz kusursuzhizmetimizden yararlanmadan önce önceki çalışmalarımızı gösteren videolarıizleyebilirsiniz. Mehter takımı gösterilerini adabına yakışır şekildegerçekleştiren ekibimiz, profesyonel ve alanında eğitimli kişilerdenoluşmaktadır.