Hakkımızda » MEHTER TAKIMI | MEHTER TAKIMI KİRALAMA | KİRALIK MEHTER TAKIMI | MEHTERAN EKİBİ | İSTANBUL MEHTERAN | MEHTER TAKIMI FİYATLARI

Hakkımızda

Hakkımızda


İSTANBUL MEHTERAN HAKKINDA

Tarihini saygıyla yad edenler, ecdadından miras kalan eserleri gördüğünde, sanki o şanlı tarih gözünde canlanıverir. Hele tarihin sesini duymak… Biraz coşku ve daha çok garip bir hüzünle adeta o günleri yeniden yaşatır. Tarihin sesi mi?   İstanbul Mehterana bir kez daha kulak verin.


İstanbul Mehteran Türkiye'nin en kapsamlı MEHTER TAKIMIDIR… 

Mehter takımımız 80 kişilik ekipten oluşuyor olup istendiğinde 10-12 kişilik ekip ile de organizasyonlara katılabiliyoruz. İstanbul Mehter organizasyon olarak bugüne kadar İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde açılış organizasyonu, sünnet düğünü, parti ve derneklerin özel günleri, düğünlerde misafir karşılama, asker uğurlaması, resmi kurumların özel misafir karşılaması gibi hizmetlerinde bulunduk. 

Gittiğimiz her organizasyon da beğeni ile karşılanmış olup, katılan misafirler tarafından beğeni ile izlenmişizdir .

Mehter Takımımız da bulunan bütün arkadaşlarımız mehter eğitimi almış ve yıllardır birlikte çalıştığımız kişilerdir. Sizlerde İstanbul Mehteran ekibi  farkını yaşamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Videolarımızı izlediğiniz de yaptığımız işi ne denli ciddi yaptığımızı daha iyi anlayacağınızı umuyoruz..

İstanbul Mehteran takımı olarak her zaman amacımız tüm müşterilemizi memnun etmek ve devamlılığını sağlamaktır Her Organizasyonda tecrübelerimizi gözden geçirip daha iyisini yapmak için çalıştık. 

Bir çok Açılış Organizasyonu, Sünnet Düğünü, Evlilik Düğünü, Siyasi Parti Kampanya Çalışmaları, Turist ve Kafile Karşılama, Nişan Organizasyonu, Mevlüt, Kermes ve Festivallerde Mehter Gösterisi Gerçekleştirdik.

Mehter Takımımızda kullandığımız Osmanlı Kostümlerimiz birinci sınıf kalite olup temizliği ile yeni dikilmiş havasıyla beğeni toplamaktadır. 

80 kişilik Mehter Ekibi çıkarabilecek Osmanlı Mehter Kostümüne, Davul, Zurna, Kös Davul, Zil, Nakkari vb. enstürmanlara sahip olduğumuzu gururla ifade ediyoruz.

İstanbul Mehteran'ın  hoş sedasını dinlerken, koca bir tarih gözümüzün önüne gelir. Bu güzel musiki geleneği gibi kendi içimizde gelişip büyüyen eserlerimizi yaşatmak, onlara sahip çıkmak, tarihimize ve kültürümüze olduğu kadar kendimize olan güvenimizi de kazandıracaktır.